هتل مجلل درویشی

تاریخ : ۱۳٩۱/٧/۱٥
نویسنده : هتل درویشی
نظرات ()
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی در هفته گردشگری برای 220 طرح گردشگری سه هزار و 250 میلیارد تومان اعتبار هزینه کرده اند و دولت نیز 720 میلیارد تومان در این طرح ها سرمایه گذاری کرده که نشان می دهد اعتبار بخش خصوصی بیش از 5 برابر اعتبار بخش دولتی بوده است. 
منوچهر جهانیان در مراسم آیین افتتاح هتل مجلل درویشی که امروز در سالن اجتماعات این هتل با حضور جمعی از هتل داران، کارشناسان گردشگری و هتلداری برگزار شد، گفت: این هتل 220 اتاق با 500 طرح دارد که برای بیش از 300 نفر در شهر مشهد ایجاد اشتغال کرده است. سرمایه گذار این هتل 140 میلیارد ریال هزینه کرده و 110 میلیارد ریال نیز از تسهیلات دولتی بهره برده است. این نشان‌دهنده عزم جدی دولت برای ایجاد امکانات گردشگری و اقامتی در مقاصد گردشگری است.

 

جهانیان افزود: همچنین سرمایه گذاران بخش خصوصی در هفته گردشگری برای 220 طرح گردشگری سه هزار و 250 میلیارد تومان اعتبار هزینه کرده اند و دولت نیز 720 میلیارد تومان در این طرح ها سرمایه گذاری کرده است که نشان می دهد اعتبار بخش خصوصی بیش از 5 برابر اعتبار بخش دولتی بوده است.

وی ادامه داد: این موضوع عزم جدی دولت برای توسعه زیرساخت ها و اعتماد سرمایه گذاران بخش خصوصی در این موضوع را نشان می دهد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: در 5 ماهه اخیر رشد ورود گردشگران مذهبی 89 درصد بوده است بنابراین گردشگران مذهبی در اولویت ورود به کشور هستند. پس از آن گردشگران فرهنگی، تاریخی، باستانی، سلامت و طبیعی گردشگران ورودی به کشور را تشکیل می دهند.

جهانیان اظهار کرد: از مدیر هتل درویشی می خواهیم که فاز دوم و سوم این هتل را در شهرهای قم و شیراز اجرا کند تا در هر سه شهر مذهبی ایران این هتل بتواند خدمات مطلوبی در مسیر توسعه گردشگریِ زیارتی به میهمانان و زوار ارائه کند.

در ادامه این مراسم محسن درویشی یکی از مدیران این هتل بیان کرد: پروژه هتل درویشی از سال 86 در جوار بارگاه امام رضا(ع) با زیربنای 30 هزار متر در 22 طبقه با استفاده از آخرین استانداردها در حوزه هتل داری و مصرف انرژی و مصالح آغاز شد.

وی ادامه داد: در این هتل از سیستم BMSبا عنوان اولین هتل هوشمند که کلیه تاسیسات برقی را کنترل می کند، استفاده شده است.

درویشی گفت: معماری بکار گرفته شده در این هتل منطبق با دانش بومی بوده است، توجه به فضاهای اقامتی مانند نامگذاری طبقات به نام فصول سال، ایجاد واحدهای خاص با طراحی معماری برخی از کشورهای دنیا از ویژگی های خاص این هتل به شمار می آید. برخی از اتاق های این هتل دوبلکس ملل نام دارند که هر کدام از این اتاق ها معماری کشورهایی از جمله ایران باستان، مصر، چین و هند را نشان می دهد.

یکی از مدیران هتل درویشی تصریح کرد: این هتل دارای 5 رستوران با تنوع غذایی مناسب، مجموعه‌های ورزشی شامل استخر، سونا و انواع ماساژهای ایرانی و خارجی است. هدف ما برای پذیرایی از میهمانان ارائه کیفیت عالی و منطبق بر استانداردها است، اما اصلی ترین هدف خدمات‌دهی در چارچوب اسلامی است.

در ادامه مراسم افتتاح هتل ممتاز و 5 ستاره درویشی مشهد رجائی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی بیان کرد: 28 میلیون مسافر ورودی به مشهد در سال 90 و افزایش 19 درصدی گردشگری داخلی در مقایسه با سال 90 نشان‌دهنده موفقیت ایران در جذب گردشگر است.

وی گفت: مشهد حج فقرا است و اقشار متوسط جامعه به این شهر می آیند، اما در کنار آن بسیاری از مخاطبان خارجی و ثروتمندان نیز علاقه وافری به زیارت بارگاه امام رضا(ع) و سفر به شهر مقدس مشهد دارند.

در ادامه این مراسم تندیس هتل ممتاز و 5 ستاره درویشی مشهد از سوی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به علی درویشی سرمایه گذار هتل اهداء شد.


برچسب‌ها: افتتاحیه هتل مجلل درویشی, هتل مجلل درویشی, هتل پنج ستاره درویشی, هتل در ایران

Design By : Pichak